Lied yorumcusu soprano Ece İdil ve lied eşlikçisi Emre Can Karayel 5-9 Temmuz 2017 arası bu yıl ikincisini düzenledikleri Beşiktaş-Şevki Karayel Piyano Akademisinde bir Lied Masterclass’ı düzenliyorlar.

Yurt genelinde her yaş ve seviyeden katılımcılara açık olan bu kursta 4 değişik dönem ve stilde veya 4 lü dizi lied ile ezber katılmak zorundadır. Liedler; Schubert, Schumann,Brahms,Loewe,Wolf,Strauss,Sibelius,Grieg,Mahler,Zemlinsky, Berg, Schönberg, Fauré, Debussy, Ravel, Hahn, Poulenc, Ravel, Barber gibi besteciler ve çağdaşlarından olabilir.

İngilizce, almanca , fransızca ve İtalyanca konuşulur. Masterclass katılım ücreti şahıs başı 350,00 TL dir.

Pasif katılımcı ise 80,00TL ödeyecektir. Eşlikçisiyle katılan katılımcının ücreti 400,00 TL dir.

Katılımcılar www.piyanoakademi.com adresine 31 Mayıs’a kadar başvurabilir, isim, ücret ve 4 liedin ismi ve hangi ton olduğunu bildirilecektir. Katılımcıya müracaatı sırasında ücretin yatırılacağı banka hesap numarası bildirilecektir.

 Katılımcılar Girgin Piyano ve Sanat Galerisi’ndeki 9 Temmuz Pazar günü yapılacak konsere seçilecek iki veya üç lied ile katılmak mecburiyetindedirler.

 

Ece İdil & Emre Can Karayel

 

 

EMRE CAN KARAYEL

İstanbul'da doğdu. Piyanoya 5 yaşında Magdalena Rufer Eyüboğlu ile başladı.1990 da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girdi.Alman Lisesini bitirdikten sonra 1997 de Leipzig de yapılan Jugend Musiziert yarışmasında Birincilik ödülünü aldı.

Gene aynı yıl Almanya’ Freiburg Müzik Yüksek Okulu’nda Prof.Vitaly Berzon ile çalışmaya başladı ve Hans –Peter Müller’in lied sınıfına kabul edildi. 2001 yılında Berlin’de Paula Salamon –Lindberg şan-piyano yarışmasında en iyi eşlikçi ödülünü aldı.

2002 yılında Freiburg’ta eğitimini tamamlayıp,Paris’e yerleşti.Burada çeşitli oda müziği ve lied sınıflarında çalışmalarını sürdürdü.2005 yılında Paris’te Nadia-Lily Boulanger şan-piyano düo yarışmasında finale kaldı.Yine aynı yıl Freiburg Müzik Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Pavel Gililov,Dietrich Fischer-Diskau,Thomas Hampson gibi santçıların ustalık kurslarına katıldı.Avrupa Lied Master-Class larının aranan piyanisti olan Emre Can Karayel,solist ve şan eşlikçisi olarak birçok ülkede konserlerinin yanısıra ,kardeşi Şevki Karayel ile de piyano ikilisi olarak konserler vermektedir.Halen Paris Belediyesinin tüm konservatuarlarının bağlı olduğu lied sınıfının ve de Ecole Normal de la Musique’de Vladimir Chernov ‘un asistanlığını ve ansambl hocalığını sürdürmektedir.

 

   Katılım Formunu Yazdırmak İçin Buraya Tıklayın  

   PDF Olarak İndirin